STRADUNIA Strona Główna STRADUNIA
Nasza wieś... Wasz Świat !!!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wspomnienia o naszym proboszczu Konradzie Kosytorzu
Autor Wiadomość
Gość

Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006 16:21   

Oj co z ciebie za przyjaciel. Nowy ksiądz jest bardzo miłym, sympatycznym i dobrym człowiekiem i na pewno niczego nikomu nie dyktuje. Nikt się nie wypowiada bo to strata czasu, przecież wszystko się okaże, dopiero się poznajemy - ksiądz parafian a my jego. Skąd taki temat postów. Czyżby ktoś już na przywitanie chciał siać jakiś ferment? Przyjaciel bądź przyjacielem i zejdź z tego tematu.
[/img]

Gość

0%
 100%
 100%
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006 18:41   

Nie no!!! "Przyjaciel" to jakiś burak musi być!!!!!!!!!!!!!
Żal mi ciebie!!! Czasami aż by się chciało powrócić do instytucji "cenzury" jak widzę twoje posty!!!
Człowiecze przemyśl najpierw to co chcesz napisać!!!!!!!!!!

Artur Gramala
[Usunięty]

0%
 100%
 100%
Wysłany: Wto 09 Maj, 2006 21:09   

sysop powiem ci tak jesli patrzysz tylko na to co materialne to daleko nie dojdziesz. Neie liczy sie jaki pomnik ma postawiony nasz św. pamieci ksiadz kondrad, ale liczy sie to co parafianie zapamietali z zycia proboszcza i jego nauk jakie wpajal nam od najmlodszych lat. Byl on dobrym ksiedzem i czlowiekiem z nikim nie mial problemow i nigdi ich nie chcial miec, poprostu byl skromnym czlowiekiem jak na sluge Bozego nastalo. Ty tylko patrzysz na pomnik przy ktorym teraz ludzie z naszej wioski mogo przystanac i pomodlic sie za dusze zmarlego. Wiadomo ze takiego ksiedza w naszej wiosce juz nie bedzxie i za to powinnismy zapamietac takiego jaim byl ksiedzem i prostym czlowiekiem na codzien. Wiem ze chcial jeszcze zyc i duzo zrobic dla swoich parafian lecz widocznie Pan go poczebowal u siebie i wezwal go do siebie. A wiec nie patrz na pomnik jaki zostal postawiony na cmentarzu lecz na to co ludzie zapamietali po swoiim ukochanym ksiedzu Kondracie.

A druga sprawa nasz nowy ksiadz nie dyktuje zadnych warunków przychodzac d naszej wioski powiedzial ,,To ja musze sie przystosowac do was, a nie wy do mnie. I nie bede wprowadzac zadnych rewolucji". No a wiec nie mow ze dyktuje warunki poprostu stara sie dorownac swojemy poprzednikowi i jak narazie moim zdaniem idzie w dobrym kierunku.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH

grigor
medal za tyle postów!

0%
 100%
EXP: 17/35
 48%
Wysłany: Wto 09 Maj, 2006 21:20   

Bardzo dobrze powiedziane!!!!!!

Artur Gramala
[Usunięty]

0%
 100%
 100%
Wysłany: Wto 09 Maj, 2006 21:34   

Mam nadzieje ze nie tylko ja mam takie odczucia spowodowane postem sysopa. Jest to nie wiarygodne. Przeciez nikomu nie idzie dogodzic, ale niech to kazdy zachowa dla siebie na spokojnie przemysli. Ale zeby od razu pisac takie cos. Ludzie zastanowcie sie co piszecie i co mozna napisac, a co nie. DZIEKUJE
POZDRAWIAM

Gość

0%
 100%
 100%
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006 17:37   

Artur Gramala napisał/a:
sysop powiem ci tak jesli patrzysz tylko na to co materialne to daleko nie dojdziesz. Neie liczy sie jaki pomnik ma postawiony nasz św. pamieci ksiadz kondrad, ale liczy sie to co parafianie zapamietali z zycia proboszcza i jego nauk jakie wpajal nam od najmlodszych lat. Byl on dobrym ksiedzem i czlowiekiem z nikim nie mial problemow i nigdi ich nie chcial miec, poprostu byl skromnym czlowiekiem jak na sluge Bozego nastalo. Ty tylko patrzysz na pomnik przy ktorym teraz ludzie z naszej wioski mogo przystanac i pomodlic sie za dusze zmarlego. Wiadomo ze takiego ksiedza w naszej wiosce juz nie bedzxie i za to powinnismy zapamietac takiego jaim byl ksiedzem i prostym czlowiekiem na codzien. Wiem ze chcial jeszcze zyc i duzo zrobic dla swoich parafian lecz widocznie Pan go poczebowal u siebie i wezwal go do siebie. A wiec nie patrz na pomnik jaki zostal postawiony na cmentarzu lecz na to co ludzie zapamietali po swoiim ukochanym ksiedzu Kondracie.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

OK patrząc na sprawę duchowo masz rację !! ale zawsze wychodzę z założenia że jeśli coś robić to w sposób nażyty sprawie. Według twojego myślenia to kopiec z ziemi + krzyż byłby również odpowiednim pomnikiem !!. Sprawy materialne się nie liczą tylko chodziło mi oto jak wspomniałem wcześniej jak podejmuję się czegoś to robię to z należnym szacunkiem to danej sprawy !!!
Sysop

grigor
medal za tyle postów!

0%
 100%
 48%
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006 19:34   

Wiec jezeli podchodzisz tak jak trzeba?To przedstaw sie, bo tak wypada jesli chcesz z kims rozmawiac!Bo to co robisz teraz swiadczy tylko o Twoim bardzo niskim poziomie.Chyba, ze nie masz na tyle odwagi! Jesli nie to nie pisz wiecej, bo z tchorzami nie rozmawiamy. Pozdrawiam

km 
administrator

Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 49/78
 62%
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006 20:19   

Ja bym zostawił już ten temat w spokoju - pomnik jest jak już pisałem jeden z piękniejszych jakie widziałem,zobaczcie np.grobowiec naszego Papieża Jana Pawła II - czyż nie ten sam styl - prosty,skromny?
Wiadomo,że każdy ma swoje gusta,upodobania.Każdy ma też prawo do własnej opinii.Szanuję to i przez to nie kasuję żadnych postów w tym temacie choć niektóre nie są na temat który brzmi "wspomnienia o naszym proboszczu Konradzie Kosytorzu".
Mi np. teraz przypomniało się jak w wigilię zeszłego roku w godzinach popołudniowych przyjechałem na plebanię gdyż dzwonił ś.p. ksiądz proboszcz żebym nastawił wcześniej ogrzewanie na pasterkę bo zrobiło się bardzo mroźno.I do dziś pamiętam proboszcza,który otworzył mi drzwi plebanii.Pierwszy raz w życiu zobaczyłem go w białej koszuli.Przygotowanego do ostatniej w swoim ziemskim życiu kolacji wigilijnej,ostatniej pasterki,ostatnich Świąt Bożego Narodzenia.
W dniu jego śmierci tzn. 28 grudnia odwiedził jeszcze z kolędą jedną stronę ul.Powstańców Śl. - w następnym dniu miał być po drugiej stronie m.in. u nas.Do dziś ściska mnie żal,że wtedy 29.XII już go nie widziałem,nie przywitałem przy wejściu.On na pewno najpierw by podszedł do naszej Szurki pogłaskać ją jak w zeszłym roku-po zeszłorocznej kolędzie gdy tak właśnie było jakże wielkie ogarnęło nas wtedy zdziwienie i zaskoczenie!Pokazał nam w prosty sposób jak kochać ten świat,jak w nim żyć,jak postępować.Nigdy tego nie zapomnę!Ks. Konrad zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Gość

0%
 100%
 100%
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006 20:29   

Nic dodać nic ująć!

grigor
medal za tyle postów!

0%
 100%
 48%
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006 21:23   

Krzys napisał, aż łza się w oku kręci.Ja miałem to szcescie i mogłem jeszcze zobaczyc i pogadać,dokładnie pogadać,bo był to ksiadz z którym można było porozmawiać o wszystkim, bez wyjątku.A co do tego pomnika, gusta sa różne, a o nich się nie dyskutuje.Każdy ma prawo myśleć co chce, jednak bez podstawna krytyka, która nie wnosi nic dobrego i konstruktywnego mija się z celem.Pomnik jest wybrany w stylu, który nasz ksiadz wybrał dla ksiedza Szypuli, wiec który z pewnoscią mu by się podobał, a pieniadze nie maja z tym nic wspólnego.Jan Paweł II też zażyczył sobie skromnej i prostej trumny, choć mógł mieć i złotą.
Wiec mój drogi przyjacielu daj już spokój z krytykowaniem tego pomnika, bo poprostu nie masz racji.Pomnik jest taki jaki był proboszcz:prosty lecz bardzo wymowny

berliniok
medal za tyle postów!

Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: Nie 21 Maj, 2006 20:20   

Swiete slowa napisali Miczus i Grigor.
A ty sysop powinien zes widziec, ze cialo spoczywa w ziemi
a dusza szuka spokju, to daj jej spokoj.

grigor
medal za tyle postów!

0%
 100%
 48%
Wysłany: Pon 22 Maj, 2006 10:10   

po pierwsze miales sie przedstawic!po drugie jesli nie rozumiesz o co chodzilo to nie ma o czym rozmawiac.po trzecie niektorzy i tak by nie zrozumieli

grigor
medal za tyle postów!

0%
 100%
 48%
Wysłany: Pon 22 Maj, 2006 12:05   

Ty chyba masz problem z samym soba.Jak piszesz te posty to placzesz i tupiesz noga, jak male dziecko, bo cos ci sie nie podoba a reszta ma to gdzies?Napisales raz, ze masz zastrzezenia odnosnie pomnika i wystarczy, ponadto nie musisz nas uswiadamiac, ze sa tez inni, ktorym ten pomnik tez sie nie podoba. Jakbys pomyslal logicznie to tez doszedl bys do wniosku, ze nie mozna dogodzic wszyskim, jeszcze sie taki nie urodzil, ktory by tego dokonal!Chyba, ze ty we swojej wspanialomyslnosci potrafisz?Trzeba bylo przyslac projekt lub szkic jak twoim zdaniem powinnien wygladac ten pomnik, dlaczego tego nie zrobiles?Bylibysmy ci wszyscy bardzo wdzieczni!Mielibysmy TAKI WSPANIALY pomnik proboszcza, a tak nieudolna probe zrobienia czegos fajnego.Skoro teraz jest juz za pozno to liczymy na twoja litosc i wyrozumialosc dla ludzi, ktorzy nie posiadaja twojej madrasci,gustu i poczucia piekna. Wstyd przyznac. Dziekujemy za osiwiecenie

Artur Gramala
[Usunięty]

0%
 100%
 100%
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 18:29   

sysop zaczynasz mnie denerwowac tym tematem. Ciagle tylko nazekasz i nazekasz na ten pomnik jak ci sie nie podoba to daj na nowy i w koncu moze skonczy sie ten temat. Zaowarzylem rowniez ze zaczynasz najezdzac na naszego ksiedza nie znasz go to dlaczego uwazasz ze to on zadzi patrz na siebie. Czytajac twoje wypowiedzi zauwazylem rowniez ze masz cos do miczusia, co on ci zrobil odwal sie od niego, a to ze jest czesto na plebani o niczy nie znaczy, poprostu jest uczynnliwym czlowiekiem i pomaga naszemu nowemu ksiedzu. Alez oczywiscie nic nie umiesz zrobic sam tylko patrzysz na innych i ciagle ich krytykujesz popatrz na na siebie co z soba prezentujesz i dopireo po dlugim zastanowieniu mow cos o innych. A moze poprostu jest ci zal ze inni umia sie udzielac dla parafi a ty nic nie umiesz robic i dlatego zal ci ... sciska.
Po drugie mogl bys sie przedstawic i wylonic swoja twarz z cienia dopiero wtedy bedziemy mogli porozmawiac, bo najlepiej pisac takie glupoty z ukrycia ujawnij sie, a jak nie to wes zostaw ten temat w spokoju i nie pisz juz wiecej takich glupot jak teraz wypisujesz plujac sie o pomnik.Acha jeszcze jedno dla mnie ten pomnik jes idealny a ty wysluchujesz jakis starych babc i ich uzalen takim ludziom nigdy nie dogodzisz. Stwierdzam ze powinienes sie gleboko nad soba zastanowic co robisz w zyciu i kim jestes bo dla mnie upierdliwym czlowiekiem ktory sie czepia najmniejszych glupich szczegulow. DZIEKI

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Anonymous
Gość
 0%
 100%
 100%
Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 14:43   

nasz nowy ksiądz jest naprawdę fajny i niejedna parafia nam tego zazdrości. już słyszałam jak inne osoby wypowiadały sięna ten temat właśnie w ten sposób.

Odpowiedz do tematu